Informace na cesty

Informace na cesty

Informace pro řidiče.

Jak se platí mýtné v Norsku

Norský mýtný systém už funguje od roku 2008 a na nový systém výběru poplatků na nových silnicích, vjezdech do vybraných měst a v tunelech si zvykají i turisté. Nové automatické mýtnice pouhým průjezdem zaznamenávají poznávací značku auta. Jak se při průjezdu chovat, když jsme v Norsku jako turisté? Jak mýtné zaplatit a kde všude se automatické mýtné vybírá? NOVINKA: REGISTRACE K MÝTU ON-LINE! Informace o mýtném systému Autopass v češtině.
zdroj: http://norge.cz/jak-do-norska/autopass-automaticke-myto-v-norsku

 

Rakouské dálniční známky už netřeba lepit, vše vyřídíte online. Má to ale své úskalí

Rakouské dálniční známky nekončí, dále je můžete koupit u čerpací stanice a nalepit si je na sklo. Teď k nim ale existuje i digitální alternativa.

Pokud do Rakouska cestujete nahodile tak jako většina Čechů, jistě to znáte. Vydáte se na cestu, u poslední čerpací stanice zastavíte pro benzin a vedle „plné” chcete i rakouskou dálniční známku na 10 dnů, protože roční neužijete a bez ní nikam nedojedete. Může se ale stát, že v Čechách neseženete a nezbude, než přemýšlet, zda-li před nájezdem na rakouskou dálnici po cestě máte či nemáte nějakou pumpu.

Dosud neexistovala jiná možnost než sehnat nálepku, teď už ale alternativa existuje. Rakousko od 1. ledna 2018 zavádí k lepeným dálničním známkám i jejich digitální verzi, kterou během pár sekund pořídíte na webu. A zaplatit takto předem můžete nejen možnost používat rakouské dálnice obecně, ale předplatit si i vjezd na některé zvlášť zpoplatněné úseky – to je docela příjemné. Ale má to svoje ale. Přejděte na odkaz níže.

Celý článek – http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/rakouske-dalnicni-znamky-uz-netreba-lepit-vse-vyridite-online-ma-to-ale-sve-uskali/

Zdroj: http://www.autoforum.cz

 

Povinná výbava v zahraničí: Tohle všechno musíte mít v autě!

Vyrážíte autem na dovolenou k moři? Pak si určitě zkontrolujte, zdali vám v autě nic nechybí. Povinná výbava se totiž v jednotlivých zemích liší a je zbytečné riskovat někdy i pěkně mastnou pokutu.

Celý článek: https://www.garaz.cz/clanek/povinna-vybava-v-zahranici-tohle-vsechno-musite-mit-v-aute-4557?seq-no=1&dop-ab-variant=&source=article-detail

Zdroj: https://www.garaz.cz

 

Jak levně na dovolenou? Spát v autě se nesmí zdaleka všude!

Chcete při cestě na dovolenou do zahraničí ušetřit za přespání a přečkat jednu noc v autě na odpočívadle či parkovišti? Anebo rovnou plánujete evropský „road trip” a krásy našeho kontinentu chcete poznávat právě ze sedadel automobilu s takzvanými „přespáními na divoko”? Pak si dejte pozor, ne všude je to totiž povolené!

Celý článek: https://www.garaz.cz/clanek/jak-levne-na-dovolenou-spat-v-aute-se-nesmi-zdaleka-vsude-21001513?dop-ab-variant=2&seq-no=1&source=hp

Zdroj: https://www.garaz.cz